בעוד יו”ר הפד האמריקני, ג’רום פאוול, מתכונן לדון במדיניות המוניטרית כדי לנסות לאלף את האינפלציה שעלולה להאט את כלכלת ארה”ב, גורמים רשמיים בסין הציגו אמצעי תמריצים חדשים כדי לתת דחיפה לכלכלה השנייה בגודלה בעולם.

מועצת המדינה של סין פרסמה חבילת טריליון יואן בתמריצים כלכליים. הסיוע האחרון של 146 מיליארד דולר יתמקד בתשתיות, רכוש ועסקים פרטיים. היוזמות צפויות לכסות מגוון יעדים שהממשלה זיהתה כזקוקים לתמיכה. בין היעדים היו בנקים ממלכתיים שקיבלו 44 מיליארד דולר נוספים למימון פרויקטי תשתית.

לממשלות מקומיות ניתנה אישור להשתמש ביותר מ-73 מיליארד דולר שישמשו להפחתת עלויות המימון. מכיוון שחברות חשמל מתמודדות עם אתגרים שנוצרו על ידי בצורת וגלי חום, הן קיבלו גם 29 מיליארד דולר כדי להבטיח אספקת אנרגיה נאותה.

ההוצאה מגיעה לאחר שבייג’ין הורידה באופן בלתי צפוי שתיים מהריביות העיקריות שלה, והגבירה את המאמצים לחיזוק הצמיחה, על רקע ההסגרות של COVID-19 ושפל עמוק בנכסים. בחודש שעבר, מנהיגי סין ירדו ביעד הצמיחה השנתי שלהם של כ-5.5%, לאחר צמיחה של 2.5% במחצית הראשונה של השנה.

“המאבק של סין לשמור על צמיחה גם כשהיא ממריצה את כלכלתה באמצעות אמצעים שונים של מדיניות מוניטרית אינו משכנע משקיעים שהיא פועלת. מניות תעודת הסל iShares MSCI China ETF (MCHI) מניבות ביצועים נמוכים מאוד מ-iShares MSCI Emerging Markets ex-China ETF ( EMXC) בשנה האחרונה”, אמר קיילב סילבר, העורך הראשי של Investopedia.