סקר של מנהלי תאגידים, בעלי עסקים ופרייבט אקוויטי על ידי Stifel Financial מגלה שכמעט כל הנשאלים מאמינים שכלכלת ארה”ב כבר נמצאת במיתון (18%) או שתתמודד עם אחד כזה במהלך 18 החודשים הקרובים (79%). רק 3% מהמנהלים שנסקרו חושבים שמיתון יימנע.

למרות התחזית הקודרת, המשיבים הכירו ששוק העבודה האמריקני נותר חזק במיוחד, כאשר האבטלה מרחפת ליד שפל היסטורי. זו השנה השנייה ברציפות, המשיבים בסקר ראו את אילוצי העבודה (64%) כאיום הנתפס הגדול ביותר על העסקים, ואחריו אינפלציה (59%) ומיתון (54%).

שני שלישים (68%) מהמנהלים אמרו שהם מגדילים את ההשקעות בטכנולוגיה ואוטומציה כדרך לסייע בהפחתת המחסור בכוח אדם, ו-41% מגבירים את הדגש על רכישות המקדמות יעילות טובה יותר.

53% מהנשאלים סבורים שהאינפלציה תהיה בעיה בשני הרבעונים עד השנה הקרובים, כאשר עוד 43% צופים שהמחירים המוגברים יימשכו עוד יותר. מחצית מהנשאלים היו “מודאגים מאוד” מהאינפלציה, לעומת 33% בלבד שהרגישו כך לפני שנה. 81% מכריע הם בעיקר העברת עלויות עולות לצרכנים במקום לספוג עלויות בשולי הרווח, לקצץ תקורה או להחליף ספקים יותר.

“התחזיות הקשות של מנהלי תאגידים לגבי מיתון הן מה שהיית מצפה לשמוע, בהתחשב בכל מבשרי השפל הכלכלי המקיפים אותנו כרגע. עם זאת, תוכניות הוצאות ההון שלהם מצביעות על כך שהם ימשיכו להוציא במהלך מיתון כדי למקסם את הרווחיות של החברות שלהם, וזה סימן טוב למשקיעים שרוצים להפיק תועלת מהתאוששות במחיר המניה כשהצמיחה הכלכלית מפסיקה להאט”, אמר קיילב סילבר, העורך הראשי של Investopedia.